Tohle je číslo Anglofila, každopondělního newsletteru o angličtině & Británii. Jestli se vám bude líbit, tady se můžete přihlásit k odběru.

Hello there!

Další várka mých (ne)anglofilních úlovků ze všech možných koutů internetu je tu. Posledně jich off-topic bylo jen pár, dneska to bude krapet divočejší. 🙂

Onward!

  1. 🎵 Hudební vandr. Nějakou formu virtuálního cestování dávám do Favourite Links pokaždé & dnešek nebude výjimkou — tentokrát můžete pomocí nástroje Radiooooo poslat na digitální vandr svoje uši. Stačí si na mapě vybrat zemi & dekádu a Radiooooo vám namíchá playlist podle vašich představ. K používání většiny funkcí nepotřebujete žádný účet, jen klikněte na “Continue in Basic Mode”. A jestli vás audiocestování zaujme, zkuste ještě parádní Radio Garden z Anglofila 82 (hned první bod). Je to dodnes jeden z nejklikanějších tipů vůbec.
  2. 🗺️ Hádej kde. A ještě jedno cestování, tentokrát formou hry. 😇 Na webu City Guesser si vyberete město (nebojte, Londýn samozřejmě v nabídce mají), oni vám přehrají krátké video z procházky někde po něm & vaším úkolem potom bude na mapě co nejlépe odhadnout, kde přesně ta procházka probíhala. Je to proklatě těžké a velmi zábavné.
  3. 📜 Příběhy na míru. E-booky všeho druhu v Anglofilovi doporučuju průběžně, občas ale člověk na celou knížku nemá čas. Jestli byste si radši dali nějakou hezkou povídku, koukněte na web Library of Short Stories. Moc se mi líbí jejich vyhledávání — kromě klasického třídění podle autora a žánru si taky můžete vybrat podle délky.
  4. ✍️ Kolaborativní psaní. A jestli vás žádná povídka nezaujme, můžete si zkusit napsat vlastní. A dokonce na to nebudete sami. The Internet Story Tale je jeden z takových těch online experimentů, které se snaží využít sílu davu. Každý návštěvník webu může přispět svou troškou do právě vznikajícího příběhu. A když si zabrouzdáte už hotovým textem, zjistíte, že to často dopadlo přesně tak, jak se dá od podobného projektu očekávat.
  5. 🕰️ A trocha nostalgie na závěr. Na tomhle webu si můžete zavzpomínat na svou PC minulost & chvilku si pohrát s Windows XP. Funguje v něm všechno od Hledání min po Malování.

To je pro dnešek všechno. Mějte se moc hezky & příští týden na přečtenou!

Tom

P.S. unexpected item

Líbil se vám Anglofil?

Tak to byste ho měli začít odebírat! 🙂 Každé pondělí v šest ráno vám pošlu kupu zajímavostí o angličtině a Británii: