Tohle je číslo Anglofila, každopondělního newsletteru o angličtině & Británii. Jestli se vám bude líbit, tady se můžete přihlásit k odběru.

Hello there!

Mám pro vás novou fičuru. 🙂

Všechno, co se dozvíte v těchhle newsletterech, si teď můžete procvičovat v Anglofilově nekonečném kvízu.

Funguje to jednoduše: Na konci každého newsletteru najdete odkaz na kvíz, ve kterém se vám vygenerují čtyři náhodné otázky — nejenom z posledního Anglofila, ale i ze starších čísel, abyste si osvěžili paměť.

Po vyhodnocení se u každé otázky ukáže správná odpověď & stručné vysvětlení. A jestli budete mít chuť vydat se down the rabbit hole, nebude chybět ani odkaz na číslo Anglofila, ve kterém si můžete přečíst víc.

But wait, there’s more: kromě zajímavostí z Anglofila se v kvízu budou objevovat i idiomy ze Slovníku idiomů — a když narazíte na nějaký, který neznáte, můžete si o něm přečíst víc a podívat se na příklady použití.

A protože je to kvíz opravdu nekonečný, další otázky si můžete generovat co hrdlo ráčí. Klidně u něj můžete prokrastudovat celý den.

Anglofilův nekonečný kvíz si můžete vyzkoušet tady.

Jako vždycky budu moc rád za zpětnou vazbu. Jestli máte nápad na zlepšení kvízu, narazíte na nějaké překlepy, problémy s formátováním nebo jiné nepěknosti, dejte mi prosím vědět.

To je pro dnešek všechno. Příjemné kvízování & v pondělí zase na přečtenou!

Tom

P.S. French is even worse (bacha, video)

Líbil se vám Anglofil?

Tak to byste ho měli začít odebírat! 🙂 Každé pondělí v šest ráno vám pošlu kupu zajímavostí o angličtině a Británii: