Tohle je číslo Anglofila, každopondělního newsletteru o angličtině & Británii. Jestli se vám bude líbit, tady se můžete přihlásit k odběru.

Hello there!

Kvartál se s kvartálem sešel a další porce ne-tak-úplně-anglofilních odkazů ze všech možných koutů internetu je tady:

  1. V poslední nadílce se největšího ohlasu dočkal web Radio Garden, na kterém můžete objevovat rádia z celého světa. Kdybyste k audiu chtěli přidat i vizuální složku, vyzkoušejte Drive & Listen. Posadí vás na sedadlo spolujezdce auta, které zrovna projíždí jedním z celé řady měst — na výběr máte všechno možné od Londýna přes Prahu až po New York. A aby byl zážitek co nejrealističtější, můžete při kochání se výhledem z okna poslouchat i jednu z místních rozhlasových stanic.
  2. Tenhle web plný anonymních vzkazů se za dvacet čtyři hodin celý smaže. Vyresetovat počítadlo můžete tím, že na něj přidáte vzkaz vlastní. Ale jestli se vám zrovna nechce svěřovat, můžete si aspoň projít zprávy, které na něm zanechali ostatní uživatelé. Proklikal jsem si jich snad padesát a narazil na všechno možné: vzkaz zesnulé babičce, stížnost na učitele, který úplně neusnadňuje distanční výuku, básničku o koroně, oslavu narození miminka a taky nadšenou zprávu o tom, že jedna paní díky lockdownu nemusí nosit podprsenku… Zkuste to taky. Většina vzkazů je v angličtině, takže to můžete brát jako kámoše na dopisování, který nečeká odpověď.
  3. Kdybyste se chtěli během těch následujících „tří týdnů“ naučit něco nového, co takhle zkusit morseovku? Potřebujete k tomu jenom smartphone s klávesnicí od Googlu a tenhle parádní web.
  4. Víte, jak jste na tom s hudební sluchem? Můžete si to otestovat (a pomoci vědě) v tomhle ani ne desetiminutové testu, který vyvinuli výzkumníci z Harvard University.
  5. A blbinka na závěr: dokážete poznat, které slovo je jméno postavy z Pána prstenů a které je název antidepresiva?

To je pro dnešek všechno. Příště se zase můžete těšit na klasického Anglofila. 🙂

V pondělí na přečtenou!

Tom

P.S. Every episode of Popular Space Show™ 📽️

Líbil se vám Anglofil?

Tak to byste ho měli začít odebírat! 🙂 Každé pondělí v šest ráno vám pošlu kupu zajímavostí o angličtině a Británii: