Tohle je číslo Anglofila, každopondělního newsletteru o angličtině & Británii. Jestli se vám bude líbit, tady se můžete přihlásit k odběru.

Hello there!

What a year! Další dekádu tohohle století máme skoro za sebou – i když onojaksetovezme. Lidé, kteří rádi začínají věty frází well, technically (čti: já) by mohli namítnout, že dvacátá léta přísně technicky vzato začnou až rokem 2021 (a ještě článek od NPR). Jestli si takhle po ránu nechcete zamotávat hlavu, tady je hodně extrémní tl;dr: celé to souvisí s tím, že jsme neměli rok nula, a jestli v úterý/středu budete chtít slavit konec dekády, je to úplně v pohodě.

Dneska jsem si pro vás připravil něco, co vás určitě ohromně překvapí, protože to rozhodně není to, co dělají úplně všichni ostatní. Vybral jsem ty nej odkazy a tipy, které se za poslední rok v Anglofilovi objevily. Letos přibylo celkem dost nových čtenářů, takže jsem si říkal, že by se vám tenhle výběr mohl hodit. Regular readers snad prominou, už příští týden se můžete těšit na fungl nové texty.

Enjoy! 🎆🎇

I.

Tady jsou ty nejklikanější odkazy roku 2019:

II.

A tady je pár nejoblíbenějších tipů na různé nástroje:

To je pro letošek všechno. Díky & a na přečtenou v příští dekádě!

Tom

Líbil se vám Anglofil?

Tak to byste ho měli začít odebírat! 🙂 Každé pondělí v šest ráno vám pošlu kupu zajímavostí o angličtině a Británii: