Anglofil 109

Jestli se chystáte strávit první červencové týdny odpočinkem u nějakého dobrého čtení, je dnešní číslo přímo pro vás.

Čtete Anglofila poprvé?

Jestli se vám tohle číslo bude líbit, můžete se přihlásit k odběru a já vám ho každé pondělí v šest ráno pošlu do vaší mailové schránky.

Hello there! 👋

Jestli se chystáte strávit první červencové týdny odpočinkem u nějakého dobrého čtení, je dnešní číslo přímo pro vás. Anglofil totiž vyráží na letní dovolenou & dneska jsem si pro vás připravil pár tipů na longready, kterými můžete zatím vyplnit (nejen) svoje pondělní rána:

  • Sérii Queens of Infamy od Longreads bych vám nejradši doporučil celou — najdete v ní 12 článků, každý z nichž je věnovaný jedné důležité & zároveň poměrně kontroverzní ženě světové historie. Určitě si nenechte ujít ten o Anne Boleyn (manželce Henryho VIII., který kvůli manželství s ní nejdřív založil novou církev, a pár let na to ji nechal popravit) & welšské královně Boudicce, která vedla povstání proti Římskému impériu.
  • Tenhle magnum opus (7000 slov) o polyglotech z New Yorkeru mám teprve rozečtený, ale už teď ho můžu s čistým svědomím doporučit — určitě se k němu v Anglofilovi budu ještě vracet.
  • Internet je jako zlobři. Má vrstvy. A ty vrstvy mají taky vrstvy. A tak můžete být svědkem konverzace, kdy se dva trollové navzájem trollí, aniž by věděli, že ten druhý je taky troll. Víc si o trollech & o tom, že někteří z nich se spíš vidí jako aktivisté bojující proti extremismu, můžete přečíst v tomhle článku od The Atlantic.
  • A Tom Vanderbilt píše v Guardianu o tom, jak krásné je začít se učit něco nového. A že být začátečníkem má i svoje výhody.

To je pro dnešek všechno. Příští číslo Anglofila vyjde v pondělí 26. července v šest ráno. Do té doby se mějte krásně & kdyby cokoliv, jsem just an email away. 🙂

Tom

P.S. car no do that